Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Крупське

КРУПСЬКЕ (до 1950 року - Ахтове, Карлівка) - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Сугоклеї, за 20 км на південний захід від Кіровограда і за 8 км від залізничної станції Шостаківка. Населення - 691 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Вишняківка, Ганнинське, Дар'ївка, Прибережне.
На території Крупського міститься центральна садиба колгоспу ім. Крупської, за яким закріплено 7139 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 6320 га орної землі. Господарство зерно-бурякового напряму з розвинутим тваринництвом. 21 колгоспник відзначений урядовими нагородами. Ордена Леніна удостоєні бригадир тракторної бригади В. А. Васютинський, ланкова В. С. Рибалко, ордена Жовтневої Революції - агроном М. Г. Озерний і бригадир комплексної бригади Г. М. Торохтій.
У восьмирічній школі 15 вчителів навчають 138 дітей. Є будинок культури, 2 бібліотеки, дільнична лікарня на ,35 ліжок, 4 магазини, комбінат побутового обслуговування. У селі працюють 62 комуністи і 27 членів ВЛКСМ.
Село засноване в кінці XVIII століття.
Радянську владу в Крупському встановлено в лютому 1918 року.
У Великій Вітчизняній війні брали участь 166 жителів села, 47 з них нагороджені орденами і медалями. За мужність і відвагу, виявлені при визволенні села, танкістам - капітану Г. І. Пенежку і сержанту Г. М. Зубову присвоєно звання Героя Радянського Союзу. У Крупському встановлено пам'ятник воїнам-визволите- лям і обеліск Слави 73 односельцям, які полягли на фронтах.

Сучасна карта - Крупське