Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Торговиця

ТОРГОВИЦЯ - село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Синюхи, за 3 км на захід від районного центру і за 30 км від залізничної станції Тальне. Населення - 2239 чоловік. Сільраді підпорядковане село Левківка.
У Торговиці міститься центральна садиба колгоспу ім. Щорса, за яким закріплено 4348 га сільськогосподарських угідь, з них 4001 га орної землі. Господарство спеціалізується на виробництві свинини. Вирощуються зернові й технічні культури. Розвинуте бджільництво. З допоміжних підприємств діють млин, олійня. 115 колгоспників нагороджені орденами й медалями, троє з них - орденом Трудового Червоного Прапора. Голова колгоспу Г. Є. Перехрест відзначений орденом Жовтневої Революції.
В селі - середня школа, в якій 28 вчителів навчають 304 дітей, будинок культури, дві бібліотеки з фондом 15 000 книг, фельдшерсько- акушерський пункт, пологовий будинок, дитячі ясла. Працюють побутова майстерня, 4 магазини. У партійній організації - 60 комуністів, у комсомольській - 62 члени ВЛКСМ.
Перша письмова згадка про Торговицю належить до 1331 року. В січні 1918 року в Торговиці встановлено Радянську владу.
В період народно-визвольної війни українського народу проти польської шляхти (1648- 1654 рр.) був створений Торговицький полк, який пізніше приєднався до запорізького війська для спільної боротьби проти татарської агресії.
396 жителів села брали участь у Великій Вітчизняній війні, 248 з них нагороджені орденами і медалями, 148 загинули смертю хоробрих. У парку встановлено пам'ятник загиблим воїнам-визволителям.
Вихідці із Торговиці - доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки Таджицької РСР Г. Г. Калиничева, професор Київського політехнічного інституту М. Л. Кадниболотський.
Поблизу села знайдено кам'яні знаряддя праці доби палеоліту і неоліту, а біля Левківки - скіфські бронзові наконечники стріл.

Сучасна карта - Торговиця