Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бірки

БІРКИ - село, центр сільської Ради, розташоване у верхів'ї річки Тясьмину, за 4 км на південний схід від районного центру і за 5 км від залізничної станції Фундукліївка. Станція Одесько-Кишинівської залізниці. Населення - 3023 чоловіка.
У селі міститься центральна садиба колгоспу ім. Крупської, за яким закріплено 3346 га сільськогосподарських угідь, з них 1938 га - орної землі. Господарство спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби. 70 чоловік за успіхи в сільському господарстві нагороджепі орденами і
медалями, в т. ч. орденом Леніна - голова колгоспу М. С. Загинайко, орденом Жовтневої Революції - механізатор С. В. Голуб.
Працюють середня школа, де 26 вчителів навчають 267 учнів, будинок культури на 400 місць, бібліотека з фондом 11,5 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, відділення зв'язку, три магазини, побутові майстерні. У двох партійних організаціях об'єднано 60 комуністів, у двох комсомольських - 101 член ВЛКСМ.
Поселення на території села засноване в середині XVII ст. Радянську владу тут встановлено в лютому 1918 року. У 1967 році з селом Бірки Перші злилося село Бірки Другі.
Житель села В. Нанівець брав участь у роботі III Всеукраїнського з'їзду Рад. 1930 року тут організовано артіль ім. Крупської. За високі виробничі показники свиноферма колгоспу 1939 року занесена до Почесної книги Всесоюзної сільськогосподарської виставки.
На фронтах Великої Вітчизняної війни боролися проти фашистів 316 жителів, 196 з них відзначені бойовими нагородами. У Бірках є пам'ятники 147 загиблим односельцям і воїнам- визволителям.
Біля села знайдені уламки скіфського глиняного посуду VI ст. до н. ери.

Сучасна карта - Бірки