Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Водяне

ВОДЯНЕ - село, центр сільської Ради, розташоване за 22 км на південний захід від районного центру. Населення - 440 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Виноградівка, Нижня Водяна, Острівка, Ромашки, Травневе.
У Водяному міститься центральна садиба колгоспу ім. Жданова, за яким закріплено 3457 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2802 га орної землі. Основний напрям господарства - вирощування зернових і технічних культур, м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи у виробництві сільськогосподарської продукції 23 трудівники удостоєні урядових нагород.
Є восьмирічна школа, де 12 педагогів навчають і виховують 90 дітей. Працюють клуб, бібліотека з фондом 10 тис. книг, дитячі ясла, медпункт, поштове відділення. У Водяному 17 комуністів, 40 комсомольців.
Село виникло в першій половині XIX століття.
Радянську владу встановлено в лютому 1918 року.
1927 року з ініціативи КНС у Водяному створено машинно-тракторне товариство «Батрак», на базі якого через рік організовано сільськогосподарську артіль ім. Блюхера.
92 жителі села брали участь в боях проти німецько-фашистських загарбників в роки Великої Вітчизняної війни, 78 з них відзначені урядовими нагородами, 54 загинули. У с. Травневому споруджено пам'ятник 20 радянським воїнам-визволителям Водяного від гітлерівської окупації.

Сучасна карта - Водяне