Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Сухий Ташлик

СУХИЙ ТАШЛИК (до 1901 року-Приміське) - село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км на захід від районного центру та за 5 км від залізничної станції Йосипівка. Населення - 910 чоловік. Сільраді підпорядкований населений пункт Катеринівка.
В Сухому Ташлику міститься центральна садиба колгоспу «Дружба», за яким закріплено 4773 га угідь, з них 4494 га орних земель. Господарство спеціалізується на хліборобстві. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. У господарстві збудовано тваринницьке містечко. За високі показники в сільськогосподарському виробництві 35 колгоспників нагороджені орденами і медалями, в т. ч. механізатори В. І. Ганусовський і М. Н. Струк-орденом Леніна, бригадир будівельників В. Ю. Крохмальний - орденом Жовтневої Революції; трактористка А. Г. Кривенко 1970-1971 року стала переможцем республіканського конкурсу на кращого орача.
Є середня школа, де 20 вчителів навчають і виховують 242 дітей, будинок культури, бібліотека з фондом 8 тис. книг, два фельдшерсько-акушерські пункти, два дитячі садки, їдальня, три магазини, побутова майстерня. За останнє десятиріччя зведено 120 житлових будинків, прокладено дорогу до станції Йосипівка.
Дві партійні організації об'єднують 50 комуністів, три комсомольські - 80 членів ВЛКСМ.
Село засноване па початку XVIII століття.
Наприкінці серпня 1917 року селяни Сухого Ташлика захопили поміщицьку землю. На початку березня 1918 року в селі створено ревком. У 1928 році організована комуна ім. Фрунзе, а через рік - ТСОЗи ім. Шевченка, «Заповіт Ілліча», «Червоний господар».
На фронтах Великої Вітчизняної війни билися проти фашистів 245 жителів села, 172 з них загинули, 76 нагороджені орденами і медалями. За мужність і героїзм, проявлений під час розгрому Корсунь-Шевченківського та Яссько-Кишинівського угруповань ворога, уродженцю села полковнику О. М. Луценку присвоєно звання Героя Радянського Союзу. В березні 1944 року, визволяючи село від німецько-фашистських загарбників, загинув Герой Радянського Союзу, старший лейтенант росіянин А. В. Грязнов. На могилі героя жителі села спорудили пам'ятник. Встановлено також пам'ятник радянським воїнам, які полягли смертю хоробрих у боях за Сухий Ташлик.

Сучасна карта - Сухий Ташлик