Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Світлопіль

СВІТЛОПІЛЬ - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Бешки. за 30 км на південний захід від Олександрії і за 12 км від залізничної станції Шарівка. Населення - 498 чоловік. Сільраді підпорядковані села Кирилівка і Трибчине.
У Світлополі містяться дві комплексні бригади колгоспу ім. Мічуріна. Провідні галузі виробництва - хліборобство і м'ясо-молочне тваринництво. За трудові досягнення 7 передовиків сільського господарства відзначені урядовими нагородами. Тракторист В. П. Петриченко удостоєний ордена Трудового Червоного Прапора.
Працюють восьмитнчна школа, де 9 вчителів навчають 59 дітей, будинок культури, бібліотека на 9 тис. книг, дитячі ясла, медпункт, пологовий будинок, побутовий комбінат, 2 магазини.
У партійних організаціях села 59 комуністів, у комсомольських - 17 членів ВЛКСМ.
Село виникло в 1809 році.
Радянську владу встановлено у лютому 1918 року.
217 жителів Світлополя брали участь у Великій Вітчизняній війні, 127 з них відзначені бойовими нагородами, 80 загинули. Під час тимчасової німецько-фашистської окупації у 1942 році на території сільської Ради діяла підпільна група, на чолі з директором місцевої школи, нині першим секретарем Олександрійського РК КП України К. І. Сабансь- ким. Через рік група приєдналася до партизанського загону ім. Ворошилова. Під час визволення села загинуло 48 бійців і офіцерів Червоної Армії. На їх могилі споруджено пам'ятник.

Сучасна карта - Світлопіль