Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Микільське

МИКІЛЬСЬКЕ - село, центр сільської Ради, розташоване за З0 км на південний захід від районного центру і залізничної станції Світловодськ. Населення - 1710 чоловік. Сільраді під
порядковані населені пункти Бугруватка, Золотарівка, Нанрасівка.
За колгоспом ім. 40-річчя Жовтня, центральна садиба якого міститься у Микільському, закріплено 5350 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4267 га орної землі. Господарство спеціалізується на вівчарстві. Розвинуте також хліборобство, де переважає вирощування озимої пшениці, кукурудзи, соняшнику. Допоміжні підприємства - консервний завод, побудований в 1972 році, олійня. За успіхи у розвитку сільського господарства орденами й медалями нагороджені 126 чоловік.
У середній школі навчаються 330 дітей, працюють 23 вчителі. Є музейна кімната, будинок культури на 500 місць, бібліотека з фондом 7320 книг, фельдшерсько-акушерський пункт, пологовий будинок, дитячий садок на 50 місць, сім магазинів, їдальня, швейна майстерня.
Партійна організація налічує 32 члени КПРС, комсомольська - 60 членів ВЛКСМ.
Засноване Микільське у 1760 році вихідцями з Орловської, Курської і Калузької губерній.
Радянську владу в Микільському встановлено в лютому 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 389 жителів, з них 186 відзначені бойовими нагородами. На честь 203 загиблих односельців споруджено обеліск Слави. Є також пам'ятник 18 воїнам, які полягли під час визволення Микільського і Золотарівки.
Біля с. Напрасівки, в урочищах Квашиному і Печалівці, виявлені два поселення доби бронзи (II тисячоліття до н. е.). Поблизу Микільського знайдено бронзові речі ранньосло-в'янського часу (VI-VII ст. н. е.) - казан і орнаментована діадема, срібна гривна тощо.

Сучасна карта - Микільське