Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Нововознесенка

НОВОВОЗНЕСЕНКА - село, центр сільської Ради, розташоване в середній течії річки Киль- теня, за 35 км на захід від районного центру і залізничної станції Виска. Населення -1015 чоловік. Сільраді підпорядковане село Успенівка.
У Нововознесенці розміщена центральна садиба колгоспу ім. Леніна, за яким закріплено 3420 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2664 га орної землі. Основні галузі виробництва - вирощування зернових і технічних культур та м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи в праці 86 трудівників нагороджені орденами і медалями, 6 з них - орденом «Знак Пошани».
Є восьмирічна школа, в якій 12 вчителів навчають 129 дітей, будинок культури, бібліотека з фондом 8,9 тис. книг, медичний пункт, дитячі ясла, побутова майстерня, три магазини.
У Нововознесенці налічується 35 комуністів і 43 комсомольці.
Село виникло в середині XVIII століття.
Радянську владу встановлено у лютому 19І8 року.
Під час громадянської війни виходець із села К. X. Юцевич був начальником штабу кавбрига- ди Г. І. Котовського і за мужність, проявлену в боях, нагороджений іменною зброєю. 1927 року організовано 3 колективні господарства, в яких об'єдналось 72 селянські двори.
На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 418 жителів села, 128 з них загинули, 277 нагороджені орденами і медалями. Уродженцю села П. Є. Кочерзі за мужність і героїзм в боях за визволення Києва присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Під час тимчасової німецько-фашистської окупації, з 1941 по березень 1944 року, в селі діяла підпільна група, якою керував комуніст П. Д. Свердлик.

Сучасна карта - Нововознесенка