Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Маркове

МАРКОВЕ (давня назва - Вікторштадт) - село, центр сільської Ради, розташоване в долині річки Кагарлика, за 25 км на північ від районного центру. Населення - 687 чоловік. Сільраді підпорядкований населений пункт Анатолівка.
За колгоспом ім. Пархоменка, центральна садиба якого міститься у Марковому, закріплено 2512 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2298 га
орної землі. Господарство розвивається у зерновому і м'ясо-молочному напрямах. 35 трудівників відзначені урядовими нагородами, серед них тракторист В. С. Музика удостоєний ордена Леніна. Бригадир рільничої бригади М. П. Юрченко за вирощування високих врожаїв проса в 1956-1957 рр. нагороджений двома золотими медалями Всесоюзної сільськогосподарської виставки.
Є середня школа, де 19 вчителів навчають 152 дітей, будинок культури на 450 місць, дві бібліотеки з фондом 16 тис. книг, дільнична лікарня на 25 ліжок.
Партійна організація об'єднує 26 комуністів, комсомольська - 24 члени ВЛКСМ.
Село засноване у першій половині XVIII ст. переселенцями з Київщини.
Радянську владу встановлено в середині лютого 1918 року. Активними організаторами її були місцеві селяни Н. Бабенко, П. Джулай, С. Кулик, П. Дзвоницький, І. Непомнящий, згодом розстріляні австро-німецькими окупантами. Поховані у братській могилі.
129 жителів села воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, лише 40 залишилися живими, 40 нагороджені орденами й медалями. На братській могилі воїнів-визволителів встановлено пам'ятник.

Сучасна карта - Маркове