Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Салькове

САЛЬКОВЕ - селище міського типу ( з 1962 року), центр селищної Ради, розташоване на лівому березі Південного Бугу, за 20 км на південь від районного центру і за 7 км від залізничної станції Хащувате. Населення - 2200 чоловік.
Тут працює цукровий комбінат. До нього входять цукровий завод і бурякорадгосп, за яким закріплено 7235 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 5832 га орної землі. Виробничий напрям радгоспу - вирощування насіння цукрових буряків. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво, хліборобство. 200 працівників комбінату за успіхи у виробництві відзначені орденами і медалями. Головному агрономові радгоспу Л. С. Кравченку присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці, головному зоотехніку Ф. М. Попелю - заслуженого зоотехніка УРСР, 140 робітників комбінату - ударники комуністичної праці.
Є середня школа, в якій навчаються 360 дітей і працюють 30 вчителів, два клуби, три бібліотеки з фондом 27,3 тис. книг, 4 медичні пункти, дитячий садок. У трьох партійних організаціях Салькового - 123 комуністи, у двох комсомольських -178 членів ВЛКСМ.
Село виникло наприкінці XVIII століття.- В 1897-1899 рр. тут збудовано цукровий завод.
На початку лютого 1918 року в Салько- вому обрано Раду селянських депутатів. 1922 року у селі організовується трудова сільськогосподарська спілка «Згода». 1936 року сільську Раду нагороджено Почесною Грамотою ЦВК УРСР. У 1939 році місцевий колгосп ім. Паризької комуни був учасником Всесоюзної сільськогосподарської виставки.
Під час Великої Вітчизняної війни близько 300 жителів села боролися проти фашистів, 92 з них загинули, 250 нагороджені орденами і медалями. У Сальковому живуть і працюють Герої Радянського Союзу С. Ф. Верховський і С. Т. Пономарчук. З червня 1942 року в селі діяла підпільна організація на чолі з робітником цукрового заводу І. М. Грабовським. Фашисти розстріляли членів організації: М. Г. Мохорта, Л. Влазнєва, Л. В. Влазнєву, Р. X. Левицьку, Л. В. Ковальчук, Н. П. Зелінську. На могилі загиблих воїиів-учасників війни споруджено стелу. У селі встановлено пам'ятник В. І. Леніну.

Сучасна карта - Салькове