Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Берестяги

БЕРЕСТЯГИ - село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км на північний схід від районного центру та за 12 км від залізничної станції Хащувате. Населення - 942 чоловіка.
В селі міститься центральна садиба колгоспу ім. Ілліча. Сільськогосподарські угіддя його становлять 2499 га, в т. ч. 2123 га орної землі, 37 га саду, 35 га лісу. Господарство спеціалізується на вирощуванні озимої пшениці і цукрових буряків. Розвинуте тваринництво. 54 трудівники відзначені урядовими нагородами.
Є восьмирічна школа, де 14 вчителів навчають 153 дітей, будинок культури, бібліотека з фондом 11 тис. книг, медпункт, дитячі ясла на 60 місць, два магазини, побутова майстерня. У селі - 50 комуністів і 48 членів ВЛКСМ.
Засноване село в другій половині XVIII століття.
В кінці лютого 1918 року в Берестягах проголошено Радянську владу і створено ревком.
1924 року тут виникла сільськогосподарська артіль «Згода».
На фронтах Великої Вітчизняної війни билися проти фашистів 187 жителів села, 95 з них загинули, 45-нагороджені орденами й медалями.
Особливо відзначився уродженець села, відважний партизанський командир Герой Радянського Союзу Г. В. Балицький, груди якого прикрашають ордени Леніна, Червоного Прапора, Червоної Зірки, Богдана Хмельницького 2-го ступеня. Він брав участь у створенні польської партизанської бригади ім. В. Василевської, за що удостоєний ордена «Золотий хрест». Г. В. Балицький - автор книги «Війна вночі». В роки тимчасової окупації, протягом 1942 року, в Берестягах діяла підпільна група, яку очолював К. А. Терлюк. Патріоти розповсюджували листівки, повідомлення Радінформбюро, добували зброю, боєприпаси. В селі споруджено пам'ятник воїнам, які загинули під час Великої Вітчизняної війни.

Сучасна карта - Берестяги