Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Клинці

КЛИНЦІ - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Інгулу, за 12 км на південь від Кіровограда. Населення - 1501 чоловік.
У селі міститься центральна садиба колгоспу «Батьківщина», за яким закріплено 4576 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3953 га орної землі. Основні галузі господарства - хліборобство і тваринництво. 7 трудівників відзначені урядовими нагородами.
Є восьмирічна школа, де 19 вчителів навчають 198 дітей, консультпункт заочної школи, будинок культури на 350 місць, бібліотека з книжковим фондом 12 тис. примірників, медпункт і пологовий будинок, 3 магазини, швейна майстерня. Клинцівському російському хору присвоєно звання самодіяльного народного хору. Діє краєзнавчий музей на громадських засадах. Партійна організація налічує 36 комуністів, комсомольська - 65 членів ВЛКСМ.
Клинці засновано у 50-х роках XVIII століття.
В середині лютого 1918 року у селі встановлено Радянську владу.
1921 року виникла сільськогосподарська артіль «Єднання», 1924 року - комуна «Червона зірка».
Під час Великої Вітчизняної війни на фронтах проти фашистів боролися 297 жителів села, 207 з них нагороджені орденами і медалями. У Клинцях є пам'ятник воїнам-визволителям та обеліск Слави на честь 167 загиблих земляків.

Сучасна карта - Клинці