Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гаївка

ГАЇВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км на схід від Кіровограда. Населення - 406 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Дубове, Новогригорівка.
У Гаївці міститься центральна садиба колгоспу ім. Котовського, за яким закріплено 2926 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2623 га орної землі. Господарство зерно-бурякового напряму з розвинутим тваринництвом. 8 трудівників відзначені урядовими нагородами.
Є восьмирічна школа, де 15 вчителів навчають 126 дітей, 2 бібліотеки з фондом 8 тис. книг, будинок культури на 350 місць, медпункт, дитячий садок на 50 місць, магазин. У сільській партійній організації - 24 комуністи, у комсомольській - 32 члени ВЛКСМ.
Гаївка заснована в 1910-1911 рр. переселенцями з Київської губернії та навколишніх сіл Аджамки, Високих Байраків, Покровського. Радянську владу встановлено в лютому 1918 року.
На фронтах Вітчизняної війни боролися 150 гаївців, 77 з них нагороджені орденами і медалями. На честь 73 загиблих односельців споруджено обеліск Слави.
У Гаївці народився член-кореспондент АН УРСР, доктор геолого-мінералогічних наук Г. Н. Доленко.

Сучасна карта - Гаївка