Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Помічна

ПОМІЧНА - село, центр сільської Ради, розташоване за 16 км на південний захід від районного центру і за 3 км від залізничної станції Помічна. Населення - 2027 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Новопавлівка, Червоний Розділ.
За колгоспом «Мир», центральна садиба якого у Помічній, закріплено 5929 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 5406 га орної землі. Провідна галузь господарства - хліборобство, де переважає вирощування пшениці, ячменю, кукурудзи, гороху, соняшнику, цукрових буряків, овочів. Розвинуте м'ясо-молочпе тваринництво і птахівництво. З допоміжних підприємств діють млин, олійня, механічні майстерні. 17 трудівників нагороджені орденами й медалями. Передового комбайнера П. Н. Пластуна удостоєно ордена Леніна.
Колгосп веде велике громадське, житлове і культурно-побутове будівництво. Споруджено ряд виробничих об'єктів, 405 житлових будинків, будинок культури на 600 місць, 2 бригадні клу
би, 3 дитячих ясел, 4 їдальні, 7 магазинів, кравецьку майстерню. У восьмирічній школі 19 вчителів навчають 189 дітей. Є консультаційний пункт Новоукраїнської середньої заочної школи, 2 бібліотеки з фондом 5859 книг, дільнична лікарня, майстерня побутового обслуговування. У партійній організації - 66 комуністів, у 2 комсомольських - 87 членів ВЛКСМ.
Засноване село в кінці XVIII століття.
У лютому 1918 року в Помічній встановлено Радянську владу. У 1922 році створено перше колективне господарство - комуну, а в 1924 році - ТСОЗ. 1929 року організовано колгосп «Шляхом Ілліча».
Під час Великої Вітчизняної війни 257 жителів села брали участь у розгромі німецько- фашистських загарбників, 216 з них удостоєні нагород. У парку встановлено пам'ятник 126 загиблим односельцям. На братській могилі радянських воїнів-визволителів височить обеліск.

Сучасна карта - Помічна