Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Полтавка

ПОЛТАВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км на південь від районного
центру. Населення - 631 чоловік. Сільраді підпорядковані села Вербове, Долинівка.
У Полтавці міститься центральна садиба колгоспу «Більшовик», за яким закріплено 4765 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4362 га орної землі, 52 га саду. Господарство спеціалізується на птахівництві. На птахофабриці утримується 53 тис. курей-несучок. Збудовано 7 промислових пташників, батарейний цех на 50 тис. і акліматизатор на 12 тис. курчат. Хлібороби вирощують озиму пшеницю, кукурудзу. За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва 67 чоловік нагороджені орденами і медалями. Голова правління В. П. Вернигора удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці, тракторист В. Ф. Марченко був делегатом Третього Всесоюзного з'їзду колгоспників.
Є у селі восьмирічна школа, де 17 вчителів навчають і виховують 158 дітей, будинок культури на 450 місць, бібліотека з фондом 7,5 тис. книг, медпункт, побутова майстерня, магазин.
Партійна організація налічує 44 комуністи, комсомольська - 58 членів ВЛКСМ.
Полтавка заснована наприкінці XIX століття.
Радянську владу в селі встановлено в лютому 1918 року.
1926 року тут організовано ТСОЗ «Червона праця», який об'єднав 11 сімей і 127 десятин землі.
Близько ста жителів села брали участь у Великій Вітчизняній війні, 41 з них загинув, 78 нагороджені орденами і медалями.

Сучасна карта - Полтавка