Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Марфівка

МАРФІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 9 км на південь від районного центру і залізничної станції Долинська. Населення - 297 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Братський Посад, Вишневе, Гординівка, Згода, Калкатинівка, Новоданилівка.
За колгоспом ім. Щорса, центральна садиба якого міститься у Марфівці, закріплено 3155 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2778 га орної землі. Господарство спеціалізується на птахівництві. Допоміжна галузь - рибальство. Дів майстерня для ремонту сільськогосподарської техніки. 1956 року артіль була учасницею Всесоюзної сільськогосподарської виставки і нагороджена Малою срібною медаллю. 14 колгоспників відзначені орденами і медалями.
У восьмирічній школі навчаються 250 учнів і працюють 14 вчителів. Є будинок культури на 300 місць, бібліотека з фондом 7,3 тис. книг, побутова майстерня, відділення зв'язку, два мага
зини. Парторганізація налічує 37 комуністів, дві комсомольські - 86 членів ВЛКСМ.
Село виникло на межі XVIII-XIX ст. ст. після злиття населених пунктів Григоро-Дени- сівки і Ульянівки.
Радянську владу тут встановлено у лютому 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни билися проти фашистів 116 жителів, 84 з них загинули. У с. Згоді споруджено пам'ятник воїнам- визволителям.
Уродженцем с. Братського Посаду є скульптор А. А. Коптєв.

Сучасна карта - Марфівка