Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Перегонівка

ПЕРЕГОНІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Ятрані, за 22 км на північ
від районного центру і за 30 км від залізничної станції Ємилівка. Населення - 4631 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Дави- дівка, Іллічівка, Полонисте.
У Перегонівці міститься центральна садиба колгоспу ім. Кірова, за яким закріплено 3260 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3130 га орної землі. Господарство спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби. 1971 року на 100 га сільськогосподарських угідь вироблено по 178 цнт м'яса. Хлібороби вирощують зернові і технічні культури: озиму пшеницю, кукурудзу, цукрові буряки, соняшник.
Діє цукрокомбінат, який переробляє 16 600 цнт буряків за добу. Сільськогосподарські угіддя радгоспу комбінату складають 5409 га, в т. ч. 4829 га орної землі. Крім насіння буряків, тут вирощують зернові й технічні культури. Розвинуте також тваринництво м'ясо-молочного напряму.
199 трудівників села нагороджені орденами й медалями, в т. ч. 22 - орденом Леніна. 1950 року робітник бурякорадгоспу Н. Л. Файда за успіхи в соціалістичному змаганні удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці.
У середній школі 38 вчителів навчають 700 дітей. Діють школа робітничої молоді, два будинки культури на 910 місць, 2 бібліотеки з фондом 20 тис. книг. Працюють дільнична лікарня на 35 ліжок, 2 дитячі садки. Є кілька магазинів, їдальня, побутові майстерні. З партійні організації об'єднують 230 комуністів, 3 комсомольські - 219 членів ВЛКСМ.
Вперше село згадується в письмових документах 1760 року.
1902 року тут споруджено цукровий завод. Восени 1912 року робітники заводу застрайкували. їх підтримали селяни. Цукрозаводчик змушений був піти на незначне скорочення робочого дня та підвищення заробітної плати.
Радянську владу в Перегонівці встановлено в лютому 1918 року.
1925 року створено радгосп при заводі, 1927 року - ТСОЗ. У 1939-1940 рр. радгосп і колгоспи села брали участь у Всесоюзній сільськогосподарській виставці. До Почесної книги виставки було занесено буряківницю Г. Є. Юрченко і тракториста Ф. К. Площенка.  В боях з фашистськими загарбниками на фронтах Великої Вітчизняної війни брали участь 567 жителів Перегонівки, 247 з них загинули, 320 відзначені нагородами. Під час тимчасової окупації фашисти розстріляли 94 жителів села, в т. ч. партизанських зв'язкових В. І. Куницького та В. Ю. Білика. До Німеччини було вивезено понад 300 юнаків і дівчат. В центрі села відкрито обеліск на честь земляків, полеглих на фронтах Великої Вітчизняної війни.
На північній околиці Перегонівки знайдено бронзовий наконечник стріли (VI ст. до н. е.), виявлено два ранньослов'янські поселення черняхівської культури (II-VI ст. н. ери).

Сучасна карта - Перегонівка