Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Лебединка

ЛЕБЕДИНКА - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Ятрані, за 18 км на північний схід від районного центру і за 18 км від залізничної станції Ємилівка. Населення - 475 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Лещівка, Табанове, Цюрупи.
У Лебединці міститься центральна садиба колгоспу ім. Котовського, за яким закріплено 2893 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2777 га орної землі. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових: озимої пшениці, кукурудзи, ячменю й технічних культур - цукрових буряків, соняшнику. Розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напряму. 67 трудівників села нагороджені орденами й медалями.
У середній школі 25 вчителів навчають 220 дітей. Є будинок культури на 200 місць, два бригадні клуби, три бібліотеки з фондом 26 тис. книг, три фельдшерські пункти. У селі 40 комуністів, 37 комсомольців.
Перша письмова згадка про Лебединку належить до 1682 року.
Радянську владу в селі встановлено в лютому 1918 року.
1929 року створені колгоспи ім. Ворошилова, ім. Якіра, «Ударник», які згодом об'єдналися в артіль. У 1934 році побудована перша електростанція на Ятрані.
Під час Великої Вітчизняної війни билися проти фашистів 295 жителів села, 136 з них за
гинули, 242 удостоєні бойових нагород. При обороні Брестської фортеці героїчно загинув уродженець с. Табанового політрук С. С. Скрипник, посмертно нагороджений орденом Вітчизняної війни 2-го ступеня. Під час тимчасової окупації на території сільської Ради діяв партизанський загін П. Й. Суського. В боях за визволення села загинуло 63 воїни Червоної Армії, серед них росіяни - майор О. Д. Молчанов з Челябінська, лейтенант М'якотін з Орловщини, рядовий Калмиков з Москви, сержант Сабашов з Омська. В центрі встановлено пам'ятник загиблим воїнам.
Уродженцем Лебединки є кандидат технічних наук В. Ф. Задорожний.

Сучасна карта - Лебединка