Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мартинівка

МАРТИНІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване на берегах річки Тернівки (притоки Синюхи), за 22 км на південь від районного центру. Населення - 681 чоловік. Сільраді підпорядковані села Костянтинівна, Оброчне.
За колгоспом ім. Петровського, центральна садиба якого знаходиться у Мартинівці, закріплено 3192 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2568 га орної землі. Господарство спеціалізується на хліборобстві і тваринництві м'ясо-молочного напряму, розвинуте вівчарство. 37 колгоспників нагороджені орденами й медалями. Механізатор А. Ф. Покрищенко обирався делегатом "Третього Всесоюзного з'їзду колгоспників.
Є восьмирічна школа, де 11 вчителів навча- «ють 103 дітей, клуб, бібліотека, медпункт, два магазини, побутові майстерні. У Мартинівці 32 комуністи і 60 членів ВЛКСМ.
Село виникло у 50-х роках XIX століття. іВ січні 1918 року тут встановлено Радянську владу.
У 1928 році організовано ТСОЗ, який об'єднав близько 70 проц. селянських господарств. У 1929 році засновано колгоспи «Зірка», «Чер- івоний партизан», «Червоний плугатар».
234 жителі села захищали Вітчизну на фронтах Великої Вітчизняної війни, 106 з них нагороджені орденами й медалями, 78 загинули смертю хоробрих. Тут встановлено пам'ятник воїнам Радянської Армії, полеглим у боях за визволення села.

Сучасна карта - Мартинівка