Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Копенкувате

КОПЕНКУВАТЕ - село, центр сільської Ради, розташоване за 30 км на південний захід від районного центру і за 33 км від залізничної станції Ємилівка. Населення - 1494 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Борщова, Урожайне, Шевченка.
У Копенкуватому міститься центральна садиба одного з передових господарств району - колгоспу «Червона комуна», за яким закріплено 2889 га сільськогосподарських угідь, з них 2714 га орної землі. Тут вирощують пшеницю, цукрові буряки, кукурудзу, овочі. Розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напряму. Урожай цукрових буряків за останні роки становив 340-360 цнт з гектара. Молока виробляється по 400-510 цнт на 100 га угідь. 111 трудівників села відзначені нагородами. Голову правління П. Я. Мазурака нагороджено трьома орденами Леніна. Ордена Леніна удостоєна також доярка Г. П. Безденна. Колишньому бригадиру тракторної бригади 3. Т. Черчику присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
У середній школі 25 вчителів навчають 332 дітей. Є будинок культури на 360 місць, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, 5 магазинів, їдальня, побутова майстерня. Дві партійні організації налічують 62 комуністів, дві комсомольські - 126 членів ВЛКСМ.
Засновано село у другій чверті XVIII століття. Радянську владу тут встановлено в лютому 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни воював 231 житель села, 94 з них загинули смертю хоробрих, 140 нагороджені бойовими орденами й медалями. На могилі воїнів - визволителів Ко- ленкуватого - встановлено пам'ятник.
Біля Копенкуватого у 1853 році розкопано льох з 30 гостродонними амфорами, як гадають археологи, скіфського часу (VI-III ст. до н. ери).

Сучасна карта - Копенкувате