Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мар'янопіль

МАР'ЯНОПІЛЬ - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Плетеного Ташлику, за 13 км на південь від районного центру і залізничної станції Новоукраїнка. Населення - 301 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Кам'яний Міст, Новоолексіївка, Оситпяжка.
У Мар'янополі міститься бригада колгоспу ім. Леніна, центральна садиба якого - у м. Новоукраїнці. Вирощуються зернові й технічні культури.
Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. 8 трудівників села відзначені нагородами, серед них свинар М. І. Ковальчук - орденом Леніна.
Біля с. Кам'яного Мосту розташоване Капу- стянське кар'єроуправління, де виробляються щебінь, бутовий камінь, гранітні блоки, тесові вироби, поліровані плити із кольорового граніту, що використовуються для виготовлення обелісків, облицювання пам'ятників, новобудов країни. Полірованими плитами Капустянського граніту облицьовано пам'ятпик Невідомому солдату в Москві, пам'ятники Слави у Львові, Бресті тощо. Вироби з кольорового граніту експортуються за кордон.
У восьмирічній школі 17 вчителів навчають 150 дітей. Є консультаційний пункт заочної школи. клуб, бібліотека з фондом 7090 книг, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячий садок, три магазини, майстерня побутового обслуговування. В селі - 12 комуністів і 20 комсомольців.
Виник Мар'яноніль на початку XIX століття.
Радянську владу тут встановлено в кінці січня 1918 року.
58 жителів села брали участь у розгромі німецько-фашистських загарбників на фронтах Великої Вітчизняної війни, 16 з них нагороджені орденами й медалями, 34 загинули. Встановлено пам'ятник 23 воїнам Червоної Армії, які полягли смертю хоробрих під час визволення Мар'янополя.

Сучасна карта - Мар'янопіль