Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кам'янка

КАМ'ЯНКА - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Великій Висі, за 7 км від районного центру і залізничної станції Новомиргород. Населення -1100 чоловік. Сільраді підпорядковані села Ганнівка, Костянтинівна.
У Кам'янці міститься центральна садиба колгоспу ім. Чапаєва, за яким закріплено 3368 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3007 га орної землі, 53 га саду. Господарство спеціалізується на вирощуванні пшениці,
кукурудзи, цукрових бурякін і м'ясо-молочному тваринництві. З допоміжних галузей розвинуті городництво, садівництво і рибальство. Майже 20 років очолював городню бригаду знатний овочівник, кавалер ордена Трудового Червоного Прапора М. М. Дєдул. Він не раз був учасником Всесоюзної сільськогосподарської виставки, про його досвід створено книгу. За високі досягнення в розвитку сільськогосподарського виробництва 128 чоловік відзначені нагородами, в т. ч. орденом Жовтневої Революції - голова колгоспу І. М. Воропай, орденом Трудового Червоного Прапора - Г. П. Репетій, тракторист О. І. Подурець. 1949 року на Великій Висі біля Кам'янки збудована перша в районі колгоспна гідроелектростанція.
Кам'янка - перше в районі село зразкового порядку і високої культури, з 1965 року забудовується за генеральним планом. Тут є восьмирічна школа, де 14 вчителів навчають 132 дітей, будинок культури, бібліотека з фондом 12 тис. книг, дитячий садок на 50 місць, медпункт, аптека, поштове відділення, ощадна каса. Біля Кам'янки виявлено значні поклади каоліну і жорстви, яка використовується для твердого покриття шляхів. У сільській партійній організації - 49 комуністів, у комсомольській - 60 членів ВЛКСМ.
Поселення Кам'янка і Новоселівка засновані у другій половині XVIII ст. втікачами з Полтавщини і козаками. В середині XIX ст. вони злилися в один населений пункт - Кам'янка.
У 1905 році селяни кілька разів страйкували, палили скирти і стайні в поміщицькому маєтку. У червні вони вигнали всіх робітників і службовців з економії, залишивши біля худоби тільки чергових доглядачів. Двох учасників заворушення було вислано етапом за межі губернії.
Радянську владу у Кам'янці встановлено у лютому 1918 року.
282 мешканці села билися на фронтах Великої Вітчизняної війни проти фашистів, 180 з них полягли смертю героїв, 64 нагороджені орденами й медалями. У двох братських могилах поховані радянські бійці - визволителі села і мешканці Кам'янки, закатовані фашистами в роки тимчасової окупації.
Біля села виявлено рештки трьох поселень черняхівської культури (II-VI ст. н. е.), знайдено скарб російських монет (210 штук) 1730 - 1790 років.

Сучасна карта - Кам'янка