Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Докучаєве

ДОКУЧАЄВЕ - село, центр сільської Ради, розташоване за 17 км на південний схід від районного центру і за 13 км від залізничної станції Казанка. Населення - 1464 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Бердихіне, Варварівка, Заводське, Колос, Мальчевське, Медове, Тельманове.
У Докучаєвому міститься центральна садиба радгоспу «Сагайдак», сільськогосподарські угіддя якого складають 6449 га, з них 5649 га орної землі. Господарство спеціалізується на виробництві качиного м'яса. Тут збудовано велику птахофабрику. Розвинуте також хліборобство, де переважає вирощування зернових культур та садівництво. 14 жителів села відзначені урядовими нагородами. Пташниця Є. С. Лапинська удостоєна звання Героя Соціалістичної Праці і ордена Жовтневої Революції. Керуючий відділком птахофабрики П. Я. Ярмошенко нагороджений орденом Леніна.
Працюють середня школа, де 22 вчителі навчають 250 дітей, клуб, бібліотека з фондом 6398 книг, побутовий комбінат, фельдшерсько- акушерський пункт, дитячий садок, 3 магазини.
У Докучаєвому трудяться 54 комуністи і 87 комсомольців.
Заснування села пов'язано з іменем визначного російського вченого-грунтознавця В. В. До- кучаєва. Протягом 1877-1881 рр. В. В. Доку- чаєв, вивчаючи зони поширення чорнозему, кілька разів бував у цій місцевості. Тоді ж були викопані ставки Великий і Малий Сагайдаки. Біля Великого Сагайдака на площі 240 га почали діяти штучна система зрошення і дослідно-показове казенне господарство, яке займалося вирощуванням насіння овочевих і баштанних культур. В цей же час виникло поселення Плантація Сагайдак, де проживало 10 сімей селян.
У лютому 1918 року в Докучаєвому встановлено Радянську владу.
Під час Великої Вітчизняної війни 104 жителі села захищали Батьківщину від гітлерівської навали, 40 нагороджені орденами й медалями. На честь 99 загиблих односельців у Докучаєвому споруджено пам'ятник.

Сучасна карта - Докучаєве