ПЕТРОВЕ (давня назва - Требинське) - село, центр сільської Ради, розташовапе в урочищі Орловій Балці, за 3 км на південь від районного центру і за 2 км від залізничної станції Знам'янка. Населеппя - 1670 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Молодецьке, Ново- олександрівка і Сокільники.
За колгоспом «Шлях до комунізму», центральна садиба якого міститься в Петровому, закріплено 2974 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2746 га орної землі. Господарство спеціалізується на виробництві яловичини. Допоміжні галузі - рільництво, садівництво, городництво, бджільництво. За успіхи в розвитку сільського господарства 9 чоловік відзначено урядовими нагородами, серед них керуючий відділком М. С. Глапевський - ордепом Жовтневої Революції.
У восьмирічній школі, яку очолює заслужений учитель УРСР і. Ф. Викрест, 19 вчителів навчають і виховують 206 дітей. Є будинок культури, дві бібліотеки з фондом понад 12 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла на 30 місць, два магазини.
У селі - 44 комуністи і 132 члени ВЛКСМ.
Село виникло в середині XVIII століття.
20 липня 1904 року тут стався виступ 60 селян і запасних проти поміщика, придушений поліцією.
Радянську владу у Петровому встановлено в лютому 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 147 жителів села воювали проти фашистів у лавах Червоної Армії, 50 з них загинули, 40 - відзначені бойовими нагородами, серед них - кавалер ордена Леніна В. В. Баланенко.
У селі Петровому у 80-х роках XIX ст. провів дитинство видатний польський композитор К. Шимановський. Навесні і влітку 1892 року в селі жили разом з сім'ями композитор М. В. Лисенко і письменник-драматург М. П. Ста- рицький. Останній писав тут «Марусю Богу- славку», а М. В. Лисенко працював над орке- стровкою окремих актів опери «Тарас Бульба».
Поблизу с. Сокільників розкопано 2 скіфські кургани V-IV ст. до н. е., в одному з яких знайдена унікальна стела із зображенням скіфського воїна.
Дивиться також інші населені пункти району: