Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Троянка

ТРОЯНКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км на схід від районного центру і за 10 км від залізничної станції Ємилівка. Населення - 1768 чоловік.
У селі міститься центральна садиба колгоспу ім. Мічуріна, за яким закріплено 3998 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3763 га орної землі, 77 га саду. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур, зокрема озимої пшениці, кукурудзи, ячменю, цукрових буряків, соняшнику. Розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напряму. Допоміжні галузі - садівництво і рибальство (є 5 ставків площею 42 га). За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва 11 чоловік відзначені нагородами, в т. ч. орденом Леніна - комбайнер Л. І. Мусієнко, тракторист Е. П. Григорчак і колгоспник Л. Б. Журавель; орденом Жовтневої Революції - бригадир тракторної бригади А. Д. Ві- щицький.
У середній школі 28 вчителів навчають 237 учнів. Є клуб на 400 місць, бібліотека з фондом 9 тис. книг, майстерня побутового обслуговування, дільнична лікарня на 25 ліжок, ветлікарня, 3 магазини. У Троянці - 46 комуністів, 53 комсомольці.
Село виникло в першій половині XVIII століття.
У боротьбі за Радянську владу в період громадянської війни від рук петлюрівців загинули комуністи Я. І. Журавель, Т. Г. Звіревич та С. А. Смеричанський. їм споруджено пам'ятник.
417 жителів села воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 209 з них загинули, 164 нагороджені орденами й медалями. Споруджено пам'ятник воїнам-визволителям.
У Троянці народилися український вчений- дарвініст М. В. Бобрецький (1843-1907 рр.) і український радянський поет, один із зачинателів книговидавничої справи на Україні Є. М. Григорук (1899-1922 рр.).
Біля села досліджені три кочівницькі кургани (XI-XIII століття).

Сучасна карта - Троянка