Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гурівка

ГУРІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Боковій, за 30 км від районного центру і залізничної станції Долинська. Населення - 2388 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Благодатне, Водяне, Скелюватка. Через село проходить автошлях Кіровоград - Кривий Ріг.
За колгоспами «Прогрес» та ім. Горького, центральні садиби яких містяться у селі, закріплено 11,6 тис. га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 1 тис. га орної землі. Господарства спеціалізуються на вирощуванні зернових і
технічних культур. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. З допоміжних підприємств діє олійня. За успіхи в сільськогосподарському виробництві 109 чоловік відзначені нагородами, серед них колишній голова артілі ім. Горького М. Ф. Гінкота - орденом Леніна.
У селі - середня школа на 480 учнівських місць, де працюють 30 вчителів, 2 будинки культури на 550 місць, 2 бібліотеки з фондом 14,8 тис. книг, дільнична лікарня на 35 ліжок, аптека, 2 дитячі садки. Є пошта, майстерня побутового обслуговування, 5 магазинів. У трьох партійних організаціях села - 70 комуністів, у трьох комсомольських - 197 членів ВЛКСМ.
Засноване село наприкінці XVIII століття.
На початку березня 1918 року в Гурівці створено ревком.
На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 397 жителів, 208 з них загинули, 167 нагороджено орденами й медалями. В Гурівці споруджено пам'ятник воїнам-визволителям.
Із села вийшли доктор технічних наук, професор С. А. Волотковський, кандидати наук: економічних - І. В. Буян, філософських - М. П. Тараненко, технічних - Б. І. Доценко.

Сучасна карта - Гурівка