БОВТИШКА - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Бовтиші, за 17 км на південь від районного центру і залізничної станції Фундукліївка. Населення - 2104 чоловіка.
Тут містяться відділки «Червона зірка» і «Бовтишка польова» радгоспу Другого ім. Петровського цукрокомбінату. За відділками закріплено 4974 га сільськогосподарських угідь, з яких 3985 га орної землі. Господарства спеціалізуються на вирощуванні насіння цукрових буряків і виробництві тваринницької продукції. У селі міститься центральна садиба
Олександрівського рибгоспу (площа ставків 304 га). За успіхи в розвитку сільського господарства 38 робітників відзначені нагородами, серед них орденом Леніна - колишня ланкова Є. М. Сіренко. За високі врожаї зернових культур ланкова О. Ф. Задоя удостоєна звання Героя Соціалістичної Праці.
Працюють середня школа, де 25 вчителів навчають 320 учнів. Діють клуб, бібліотека. В селі є фельдшерсько-акушерський пункт, пологовий
будинок, відділення зв'язку, побутові майстерні, їдальня, 6 магазинів. У 5 парторганізаціях Бовтишки налічується 40 комуністів, у 3 комсомольських - 81 член ВЛКСМ.
Виникло село у 1764 році.
В липні 1905 року селяни відмовилися працювати на панській економії, вимагаючи підвищення заробітної плати. Організаторів виступу було покарано.
В лютому 1918 року в Бовтишці встановлено Радянську владу.
1923 року засновано артіль «Орач». У 1929 році організовано колгосп «Червона зірка» і «Лан».
У Великій Вітчизняній війні брали участь 423 жителі села, 217 з них загинули, 208 відзначені бойовими нагородами.
Під час тимчасової німецько-фашистської окупації в селі діяла підпільна група, яка входила до складу партизанського загону ім. Ворошилова (командир А. С. Ку- ценко). Члени групи організували втечу військовополонених, що працювали в бовтись- кому господарстві «Польова», і переправили їх до партизанів. Підпільники виконували розвідувальні завдання, добували зброю і боєприпаси, вели агітаційну роботу серед населення. У січні - лютому 1944 року у селі містився штаб 2-го Українського фронту, командуючим якого був Маршал Радянського Союзу І. С. Консв.
Біля села знаходять речі ранньоскіфського часу VII-VI ст. до н. ери.
Дивиться також інші населені пункти району: