Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Могильне

МОГИЛЬНЕ - село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км на південний схід від районного центру і за 4 км від залізничної станції Мощене. Населення - 3397 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Вільховецьке і Жовтневе.
У селі розміщена центральна садиба колгоспу «Зоря комунізму», який спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби. За господарством закріплено 4873 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3917 га орної землі, 70 га саду. Розвинуте також хліборобство, городництво, бджільництво.
Орденами і медалями відзначені 123 колгоспники і працівники Могильненського відділка радгоспу Сальківського цукрокомбінату. Тракторист радгоспу П. К. Повидало удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці. Працівники відділка Ф. К. Тундій, С. І. Галета, І. І. Богуславський, І. І. Якименко, В. А. Кисельова, С. Г. Сельський, І. І. Атаманенко, С. С. Задорожна нагороджені орденом Леніна.
Є середня школа, в якій навчаються 510 дітей і працюють 50 вчителів, будинок культури, при якому діє історико-краєзнавчий музей на громадських засадах, п'ять бібліотек з фондом 20 тис. книг. Функціонують дитячі ясла, аптека, амбулаторія. Працюють поштове відділення, радіовузол, 15 торговельних підприємств. 118 комуністів об'єднані у 4 парторганізаціях, комсомольців у селі - 163.
Село засновано на початку XVIII ст. в місцевості, де колись були розкидані Могильненські хутори - Максимів, Могилюків, Петрівки тощо.
У червні 1912 року в селі відбувся страйк наймитів, які відмовилися працювати на плантаціях цукрозаводчика. В лютому 1918 року в Могильному встановлено Радянську владу. 1922 року створено трудову спілку «Господарі», а наступного року - сільськогосподарську артіль «Плуг».
У боях за Батьківщину в роки Великої Вітчизняної війни брали участь 734 жителі Могильного. 363 з них загинули, 368 нагороджені орденами й медалями. Уродженцям села відважним офіперам-танкістам Д. І. Осатюку і Ф. С. Ко- стюку присвоєно звання Героя Радянського Союзу. У січні 1943 року під час прориву блокади Ленінграда танкова рота під командуванням Д. І. Осатюка першою із танкових частин Ленінградського фронту зломила оборону ворога. Екіпаж танка Д. І. Осатюка знищив у цих боях 11 артилерійських гармат, понад 20 автомашин, до 500 гітлерівців, ліквідував 15 кулеметних гнізд. Легендарний танк передано в музей оборони Ленінграда. Ф. С. Костюк прославився в боях на Одері. У селі встановлено пам'ятник воїнам-визволителям.
Могильне - бітьківщина поетеси О. Марунич, доктора технічних наук, лауреата Державної премії УРСР А. П. Земнорія; відомого українського радянського психолога, академіка АН СРСР Г. С. Костюка, художника О. Л. Машке- дича.
Поблизу села виявлено поселення трипільської культури та кургани доби бронзи II тисячоліття до н. ери.

Сучасна карта - Могильне