Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Миколаївка

МИКОЛАЇВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 40 км на південний схід від районного центру і за 10 км від залізничної станції Помічна. Населення - 451 чоловік. Сільраді підпорядковане село Новопетрівка.
У Миколаївці міститься відділок колгоспу ім. Свердлова, центральна садиба якого – у с. Олексіївці. Відділок, за яким закріплено 2965 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2830 га орної землі, спеціалізується на вирощуванні молодняка великої рогатої худоби. 15 колгоспників нагороджені орденами і медалями, в їх числі свинарка Н. К. Варакутя - орденом Леніна. 32 трудівникам села присвоєно звання ударника комуністичної праці, одному - звання заслуженого колгоспника.
У восьмирічній школі 12 вчителів навчають 125 дітей. Є будинок культури на 400 місць, бібліотека з фондом 9 тис. книг, дитячий садок на 50 місць, медпункт, два магазини, відділення зв'язку.
У Миколаївці 23 комуністи і 25 комсомольців.
Село засноване на початку XIX ст. переселенцями з Київської губернії.
У березні 1918 року в Миколаївці встановлено Радянську владу.
Під час Великої Вітчизняної війни 200 жителів боролися проти фашистів у лавах Червоної Армії, 90 з них загинули, 78 відзначені бойовими нагородами.
Уродженець Новопетрівки А. Д. Бачинський - кандидат історичних наук.

Сучасна карта - Миколаївка