Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Войнівка

ВОЙНІВКА (старі назви - Коновальське, Канівальське, Білозерна) - село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Інгульця, за 7 км на північний захід від районного центру і за 3 км від залізничної станції Користівка. Населення - 1766 чоловік. Сільраді підпорядковані села Користівка, Приютівка.
У Войнівці міститься центральна садиба колгоспу «Ленінським шляхом», за яким закріплено 5171 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4452 га орних і 329 га поливних земель, 100 га саду. Спеціалізація господарства - виробництва молока і овочів. У хліборобстві переважає озима пшениця. З технічних культур вирощуються цукрові буряки. У 1969 році за високі показники в розвитку тваринництва колгосп відзначено перехідним Червоним прапором Ради Міністрів УРСР та Укрпрофради. 61 трудівник нагороджений орденами й медалями, серед них знатна доДрка, кавалер ордена Леніна, депутат Верховної Ради УРСР Л. В. Фатовенко. Голові колгоспу Л. 3. Дубовому (тепер на пенсії) присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. У с. Приютівці діє Олександрійський цукровий завод.
У середній школі навчаються 426 дітей, працюють 29 вчителів. Є будинок культури на
500 місць, музейна кімната, бібліотека з фондом 11 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, З магазини.
У партійних організаціях села - 62 комуністи, в комсомольських - 97 членів ВЛКСМ.
Виникло село у другій половині XVIII століття.
Радянську владу встановлено у лютому 1918 року. 1922 року тут створено сільськогосподарську артіль.
320 жителів Войнівки брали участь у Великій Вітчизняній війні, 103 з них загинули, 105 відзначені бойовими нагородами. Під час тимчасової окупації німецько-фашистські загарбники завдали селу великих збитків, пограбували майно дитячого будинку, розстріляли 15 його вихованців і директора дитбудинку М. Г. Глущепка. Протягом 1942 року на території села діяла підпільно-диверсійна група з 14 членів на чолі з О. Васильєвим, якпй втік з фашистського полону. Патріоти розповсюджували зведення Радінформбюро, закликали саботувати розпорядження гітлерівського командування, пробивали на ст. Користівка цистерни з пальним, псували машини на платформах, 6 членів групи були розстріляні у грудні 1942 року.
У Войнівці народилася доктор історичних наук Г. Ф. Чмига.
Поблизу села досліджено кілька курганів доби бронзи (II тисячоліття до н. ери).

Сучасна карта - Войнівка