Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Криничуватка

КРИНИЧУВАТКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км на північ від районного центру і за 25 км від залізничної станції Долинська. Населення - 450 чоловік. Сільраді підпорядковані села Березуватка, Завадівка, Золотареве, Ісаївка, Ковалівна, Новокиївка.
У Криничуватці міститься центральна садиба колгоспу ім. Мічуріна, за яким закріплено 4013 га сільськогосподарських угідь, з них 3484 га орної землі. Господарство спеціалізується на відгодівлі свиней, розвинуте також молочне тваринництво, хліборобство. З допоміжних підприємств діють олійня, пилорама, майстерня для ремонту сільськогосподарських машин. За успіхи в праці 12 чоловік відзначені урядовими нагородами, а
голова колгоспу М. І. Гайдадим і фельдшер-акушер А. В. Владикіна удостоєні ордена Леніна.
У восьмирічній школі навчаються 135 дітей, працюють 15 вчителів. Є будинок культури на 450 місць, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, 4 магазини.
Партійна організація об'єднує 35 комуністів, комсомольська - 46 членів ВЛКСМ.
Село засноване на початку XIX століття.
Радянську владу в Криничуватці встановлено в лютому 1918 року.
124 жителі села брали участь у Великій Вітчизняній війні, 40 з них удостоєні урядових нагород. При визволенні села серед воїнів, які загинули, смертю хоробрих полягли Герої Радянського Союзу лейтенанти Ю. І. Стерін із Смоленської області та М. І. Осипов, уродженець Челябінська. На їх могилі встановлено пам'ятник. В селі споруджено також обеліск Слави 74 землякам, які віддали життя за Батьківщину.

Сучасна карта - Криничуватка