Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Петрівка

ПЕТРІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 15 км на південний схід від районного центру. Населення - 321 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Бутове, Інженерівка, Наглядівка, Павлівна, Тернуватка.
За колгоспом ім. Петровського, центральна садиба якого міститься в
Петрівці, закріплено 5295 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4662 га орної землі. Виробничий напрям господарства - вівчарство; вирощують зернові та технічні культури. Допоміжна галузь - м'ясо-молочне тваринництво. У 1940 році це господарство було учасником Всесоюзної сільськогосподарської виставки. За самовіддану працю 14 колгоспників відзначені урядовими нагородами.
Є восьмирічна школа, в якій навчаються 198 дітей, працюють 13 вчителів, будинок культури на 350 місць, бібліотека з фондом 8750 книг, фельдшерсько-акушерський пункт, магазин, швейна майстерня. У Петрівці - 20 комуністів, 53 комсомольці.
Село засноване у 1921 році переселенцями з Губівки і назване на честь Г. І. Петровського, який не раз приїздив сюди, допомагав у здійсненні колективізації, налагодженні освітньої справи.
242 жителі села брали участь у Великій Вітчизняній війні, 97 з них нагороджені орденами й медалями, 80 загинули. У Петрівці споруджено пам'ятник воїнам-визволителям. У с. Бутовому в 1941-1943 рр. діяла підпільно-диверсійна група, яку очолював директор школи П. Г. Дорошенко. Патріоти друкували і розповсюджували антифашистські листівки, поширювали серед населення повідомлення Радінформбюро, через зв'язкового М. М. Андросова підтримували зв'язок з Компаніївським підпільним райкомом партії. У 1943 році група була розкрита, підпільники страчені гестапівцями. Воїнам-визволителям села встановлено пам'ятник.

Сучасна карта - Петрівка