Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Червоний Яр

ЧЕРВОНИЙ ЯР - село, центр сільської Ради, розташоване за 26 км на схід від Кіровограда і за 7 км від залізничної станції Медерове. Населення - 1042 чоловіка.
У селі міститься центральна садиба колгоспу ім. Мічуріна, за яким закріплено 3402 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2814 га орної землі. Господарство спеціалізується на виробництві зерна і продукції
тваринництва. Діє майстерня для ремонту сільськогосподарської техніки. В 1969 році господарству присвоєно звання колгоспу високої культури землеробства, в 1972 році свинофермі та вівцефермі - ферми високої культури тваринництва. За трудові успіхи 15 передовиків сільського господарства відзначено урядовими нагородами. Ордена Леніна удостоєні голова колгоспу В. В. Голованов, тракторист Г. В. Силкін, свинарка М. Я. Землянська.
Тут є восьмирічна школа, в якій 13 вчителів навчають 167 дітей, будинок культури на 300 місць, 2 бібліотеки з фондом 10,5 тис. книг, медпункт, 2 магазини. Партійна організація налічує 30 комуністів, комсомольська - 30 членів ВЛКСМ.
Засноване село в кінці XVIII ст. переселенцями з Курської губернії.
Радянську владу в Червоному Яру встановлено в лютому 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни бились проти фашистів 192 жителі села, 187 з них нагороджені орденами і медалями. На честь 88 односельців, які віддали життя за Батьківщину, споруджено обеліск Слави, а воїнам Радянської Армії, загиблим у боях за визволення Червоного Яру, відкрито пам'ятник.

Сучасна карта - Червоний Яр