Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Федорівка

ФЕДОРІВКА- село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Синюхи, за 37 км на північний захід від районного центру. Населення - 658 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Новомихайлівка, Показове, Попівка.
У Федорівці міститься центральна садиба колгоспу ім. Кірова, за яким закріплено 4060 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3655 га орної землі. Головний виробничий напрям господарства-хліборобство і тваринництво. 71 трудівника відзначено нагородами.
Працюють восьмирічна школа, де 15 вчителів навчають 168 дітей, будинок культури на 500 місць, дві бібліотеки з фондом 9500 книг, медпункт, дитячі ясла, два магазини.
У партійній організації - 33 комуністи, у двох комсомольських - 72 члени ВЛКСМ.
Засноване село в середині XVIII століття.
У лютому 1918 року у Федорівці встановлено Радянську владу.
Під час Великої Вітчизняної війни на фронт пішли 187 жителів села, 74 з них загинули, 84 нагороджені орденами й медалями. На братській могилі 169 радянським воїнам, які полягли влітку 1941 року в бою за село, встановлено пам'ятник.
Поблизу Федорівни, в урочищі Куцій Балці, виявлено поселення трипільської культури (III ст. до н. е.). Біля с. Показового досліджено курган доби бронзи, скіфське та половецьке поховання.

Сучасна карта - Федорівка