Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Котовське

КОТОВСЬКЕ (до 1964 року - Рогозянка, Куца Балка) - село, центр сільської Ради, розташоване за 8 км на захід від районного центру і за 5 км від залізничної станції Йосипівка. Населення - 735 чоловік. Сільраді підпорядковані також населені пункти Синюха, Степанівка.
У Котовському міститься центральна садиба колгоспу «Перемога», за яким закріплено 4595 га сільськогосподарських угідь, з них 4195 га орної землі. Господарство спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби. Хлібороби вирощують зернові, кормові й технічні культури. Серед зернових переважає пшениця. За трудові успіхи 57 колгоспників нагороджено орденами і медалями.
На території сільської Ради діють Червоноху- тірська ГЕС потужністю 3300 квт, соко-екстрактний завод, олійня.
Є восьмирічна школа, де 11 вчителів навчають і виховують 84 дітей, клуб, бібліотека з фондом 8,6 тис. книг, дитячий садок, магазин.
У партійній організації налічується 24 комуністи, у двох комсомольських - 40 членів ВЛКСМ.
Село засноване на початку XIX століття.
Радянську владу встановлено в середині лютого 1918 року.
Із 305 жителів села, які відстоювали свободу і незалежність Батьківщини на фронтах Великої Вітчизняної війни, 55 відзначені бойовими нагородами. У Котовському встановлено пам'ятник воїнам-визволителям та обеліск Слави 146 загиблим землякам.

Сучасна карта - Котовське