Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Скалівські Хутори

СКАЛІВСЬКІ ХУТОРИ - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Торговиці (притоці Синюхи), за 15 км на схід від районного центру. Населенпя - 1209 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Кринички, Новомиколаївка.
У селі міститься центральна садиба колгоспу ім. Шевченка, за яким закріплено 4520 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3729 га орної землі. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових культур, цукрових буряків, соняшнику. Розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напряму. 88 колгоспників нагороджені орденами й медалями, серед них механізатор Ю. І. Орєхов - орденом Леніна.
Тут є середня школа, де 21 вчитель навчає 174 дітей, будинок культури на 400 місць, 2 бібліотеки з фондом 14,3 тис. книг, дільнична лікарня, пологовий будинок, 3 дитячих ясел, відділення зв'язку, побутова майстерня, 5 магазинів. У селі - 41 комуніст і 88 комсомольців.
Засноване село наприкінці XVIII століття.
Радянську владу тут встановлено в лютому 1918 року.
За мужність і відвагу, проявлені в боротьбі проти німецько-фашистських загарбників в роки Великої Вітчизняної війни, 275 жителів нагороджені орденами і медалями. Встановлено пам'ятник радянським воїнам, які загинули під час визволення села.
Біля Скалівських Хуторів досліджено кілька курганів з похованням доби бронзи (II тисячоліття до н. е.), скіфського часу (V-IV ст. до н. е.) і курган з похованням кочівника X- XI століття.

Сучасна карта - Скалівські Хутори