Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Сметанівка

СМЕТАНІВКА (давня назва - Катерино-Кудашівка) - село, центр сільської Ради, розташоване за 11 км на північний захід від районного центру і за 4 км від залізничної станції Павлиш. Населення - 708 чоловік. Сільраді підпорядкований населений пункт Браїлівка.
У Сметанівці міститься центральна садиба колгоспу «Комунізм», за яким закріплено 3284 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2215 га орних земель, з них 1176 га поливних. Виробничий напрям господарства - вирощування пшениці, кукурудзи, соняшнику, цукрових буряків, овочів. Розвинуте також садівництво і бджільництво. Працюють допоміжні підприємства - майстерня для ремонту сільськогосподарської техніки, олійня, млин. За трудові успіхи 12 чоловік відзначені урядовими нагородами.
У восьмирічній школі 16 вчителів навчають 104 дітей. Є клуб, бібліотека з фондом 8214 книг, фельдшерсько-акушерський пункт, майстерня побутового обслуговування, 5 магазинів. У партійній організації - 37 комуністів, у комсомольській - 41 член ВЛКСМ.
Катерино-Кудашівка виникла па початку XIX століття.
Радянську владу в селі встановлено в лютому 1918 року. 1921 року в колишньому поміщицькому маєтку організовано дитячий будинок на 100 сиріт, який пізніше був перетворений на юнацьку комуну «КІМ».
260 жителів села брали участь у боях проти німецько-фашистських загарбників на фронтах Великої Вітчизняної війни, 150 з них загинули, 101 нагороджений орденами і медалями. У Сметанівці споруджено пам'ятник на честь воїнів, які загинули під час визволення села, а полеглим односельцям - обеліск Слави.

Сучасна карта - Сметанівка