Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Нерубайка

НЕРУБАЙКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км на захід від районного центру і за 35 км від залізничної станції Тальне. Населення - 2163 чоловіка. Сільраді підпорядкований населений пункт Станіславівка.
У Нерубайці міститься центральна садиба колгоспу ім. К. Маркса, за яким закріплено 4902 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4486 га орної землі. У господарстві вирощують озиму пшеницю, ячмінь, кукурудзу, цукрові буряки. Розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напряму, городництво, і садівництво. З допоміжних підприємств діє млин. 130 трудівників відзначені нагородами, двоє з них - орденом Трудового Червоного Прапора.
Є тут середня школа, де 30 вчителів навчають 335 дітей, консультаційний пункт заочної середньої школи, будинок культури на 480 місць, бібліотека з фондом 14,8 тис. книг, лікарня на 25 місць, аптека, відділення зв'язку, 7 магазинів. У Нерубайці - 65 комуністів, 120 комсомольців.
Засноване село наприкінці XVII століття.
Восени 1904 року у Нерубайці вибухнуло селянське повстання. Виступ був придушений. Двох його учасників вбито, 48 поранено, а ватажків кинуто в тюрму.
В лютому 1918 року тут встановлено Радянську владу. У 1939-1940 рр. артілі ім. Ворошилова та ім. Шевченка були представлені на Всесоюзній сільськогосподарській виставці і занесені до Книги пошани ВСГВ. Тракторист Я. В. Даценко 1939 р. брав участь у Всесоюзній сільськогосподарській виставці, нагороджений медалями із занесенням до Книги трудової слави.
416 жителів села перебували в лавах Червоної Армії під час Великої Вітчизняної війни. 240 з них нагороджені орденами й медалями, 120 загинули смертю хоробрих. їхні імена викарбовані на обеліску Слави. Під час тимчасової окупації села німецько-фашистськими загарбниками в лютому 1942 року, тут діяла партизанська група у складі 5 членів, якою керував М. А. Мандибура. Підпільники допомагали партизанському загону ім. Чапаєва.
Поблизу Станіславівки виявлено ранньосло- в'янське поселення черняхівської культури (II- VI ст. н. ери).
З Нерубайки родом український радянський письменник П. А. Байдебура, із Станіславівки - доктор філологічних наук, професор С. П. Бевзенко.

Сучасна карта - Нерубайка