Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Червонозорівка

ЧЕРВОНО3ОРІВКА (до 1962 року - Кривоносове) - село, центр сільської Ради, розташоване у верхів'ї річки Мертвоводу, за 25 км на захід від районного центру. Населення - 624 чоловіка. Сільраді підпорядковане також село Криничувате.
За колгоспом ім. Калініна, садиба якого міститься в Червонозорівці, закріплено 2965 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. орної землі - 2727 га. Господарство спеціалізується на вирощуванні озимої пшениці і кукурудзи, цукрових буряків і соняшнику. Розвинуте також тваринництво. За успіхи в сільському господарстві 7 хліборобів відзначені урядовими нагородами. Завідуюча тваринницькою фермою Т. Я. Міщенко була делегатом Третього Всесоюзного з'їзду колгоспників.
Є восьмирічна школа, де 13 вчителів навчають і виховують 92 дітей. Працюють будинок культури на 350 місць, бібліотека з фондом 10,5 тис. книг, дитячий садок-ясла на 50 місць, фельдшерсько-акушерський пункт, їдальня, 2 магазини, пошта.
Партійна організація колгоспу об'єднує 26 комуністів, комсомольська - 43 члени ВЛКСМ.
Засноване село на початку XIX ст. селянами- втікачами з Київської губернії.
У Червонозорівці в другій половині лютого 1918 року встановлено Радянську владу.
249 жителів села воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 67 з них нагороджені орденами й медалями. У Червонозорівці встановлено пам'ятник 89 загиблим воїнам-односельцям.

Сучасна карта - Червонозорівка