Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Йосипівка

ЙОСИПІВКА(до 1946 року - Юзефове) - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Синиці, за 3 км на північ від районного центру та за 5 км від залізничної станції Грушка. Населення - 2073 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Мечиславка.
У Йосипівці міститься центральна садиба колгоспу «Росія», за яким закріплено 5395 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4159 га орної землі. У хліборобстві переважає вирощування озимої пшениці, ячменю, кукурдзи, цукрових буряків. 92 колгоспники відзначені урядовими нагородами, в т. ч. орденом Леніна - ланкова Є. П. Бондаренко, колишній голова колгоспу В. М. Томашевський, тваринник В. Т. Гецман, бригадир В. П. Савранчук, завідуючий фермою Р. Л. Дячок. Ордена Жовтневої Революції удостоєний секретар парткому П. Ю. Равлик. Завідуючою фермою працює Герой Соціалістичної Праці Л. А. Музика.
У Йосипівці розташована Ульяновська держ- сортодільниця, де досліджують посіви різних сортів сільськогосподарських культур стосовно до умов лісостепової зони.
У середній і восьмирічній школах навчаються 740 дітей, працюють 36 вчителів. Є будинок культури на 400 місць, історико-краєзнавчий музей на громадських засадах, медичний пункт, бібліотека з фондом 11350 книг, дитячий садок. У селі - 82 комуністи і 186 комсомольців.
Засноване село наприкінці XVII століття.
Радянську владу у Юзефовому встановлено в лютому 1918 року.
У 1927 році тут створено ТСОЗ, до якого входило 27 найбідніших господарств. Під час суцільної колективізації на його базі засновано артіль «Жовтень».
У період Великої Вітчизняної війни понад 500 жителів села брали участь у розгромі фашистських загарбників, 250 з них відзначені нагородами. Керуючи десантною операцією під час форсування Вісли в липні 1944 року, прославився уродженець Юзефового капітан Й. О. Кулик. Він удостоєний звання Героя Радянського Союзу. В селі споруджено пам'ятник воїнам, які полягли смертю хоробрих під час визволення Юзефового, і обеліск Слави 213 загиблим односельцям.

Сучасна карта - Йосипівка