Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новогригорівка Друга

НОВОГРИГОРІВКА ДРУГА - село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Боковеньки, за 22 км на південний схід від районного центру і залізничної станції Долинська. Населення - 717 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Новоселівка, Пишне, Червоне.
У Новогригорівці Другій міститься відділок радгоспу «Реконструктор» (центральна садиба у с. Пишному), за яким закріплено 3371 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2685 га орної землі. Відділок спеціалізується на хліборобстві, м'ясо-молочному тваринництві. Діє майстерня для ремонту сільськогосподарської техніки. За трудові успіхи 12 робітників відзначені нагоро
дами, серед них орденом Леніна - комбайнер Г. в. Червотока.
У восьмирічній школі 12 вчителів навчають 102 учні. Є клуб, бібліотека з фондом 7050 книг, дитячий садок, медпункт, 4 магазини. Партійна організація налічує 37 комуністів, дві комсомольські - 75 членів ВЛКСМ.
Засноване село наприкінці XVIII століття.
Радянську владу встановлено у лютому 1918 року
Під час Великої Вітчизняної війни 179 місцевих жителів боронили Вітчизну від ворожої навали, 94 з них загинули смертю хоробрих, 85 - нагороджено бойовими орденами й медалями. У селі є пам'ятник воїнам, полеглим під час його визволення.
Уродженцем Новогригорівки Другої є кандидат педагогічних наук Ю. П. Горбенко.

Сучасна карта - Новогригорівка Друга