МИТРОФАНІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване у верхів'ї річки Кам'янки, за 18 км на північ від районного центру і за 6 км
від залізничної станції Шарівка. Населення - 1953 чоловіка. Сільраді підпорядкований також населепий пункт Павлівна.
У Митрофанівці центральна садиба колгоспу ім. Ілліча, за яким закріплено 6522 га сільськогосподарських угідь, з них 6023 га орної землі. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур. Розвинуте тваринництво. За високі показники у соціалістичному змаганні на честь 100-річчя з дня наро- дженпя В. І. Леніна колгосп нагороджено ювілейною Почесною Грамотою ЦК КП України, Президії Верховної Ради УРСР, Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради. 97 трудівників сільського господарства відзначені урядовими нагородами, серед них свинарка Ф. К. Ягоденко - орденом Жовтневої Революції. 73 комуністи і 44 комсомольці показують приклад самовідданої праці на всіх ділянках колгоспного виробництва.
У середній і початковій школах 22 вчителі навчають 319 дітей. Є будинок культури на 450 місць, бібліотека з книжковим фондом 11 тис. примірників, пологовий будинок. Працюють 3 дитячих ясел, 7 магазинів, побутова майстерня, відділення зв'язку. У Митрофанівці 73 комуністи і 108 комсомольців.
Село виникло у першій половині XIX ст. як військове поселення.
Радянську владу у Митрофанівці встановлено у лютому 1918 року. Протягом 1918-1919 рр. тут діяв партизанський загін у складі 200 чоловік під керівництвом М. П. Сидоренка. 1923 року виникли ТСОЗ і машинно-тракторне товариство.
Близько 200 жителів села брали участь у боях проти гітлерівців в період Великої Вітчизняної війни, 100 з них загинули, 98 нагороджені орденами і медалями. У Митрофанівці споруджено пам'ятник 380 радянським воїнам, які полягли під час визволення села.
У селі народився російський радянський письменник Т. П. Андрейкович, автор повісті «Подвиг села», яка розповідає про життя Митрофанівки у роки Великої Вітчизняної війни.
Дивиться також інші населені пункти району: