Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Василівка

ВАСИЛІВКА- село, центр сільської Ради, розташоване за 14 км на південний схід від райцентру. Населення - 527 чоловік. Сільраді підпорядковані також села Береславка, Завадівка, Золота Балка, Маківка, Никонорівка, Но- вогомельське, Солонцюватка, Трудолюбівка, Ясна Поляна.
За колгоспом ім. Кірова, центральна садиба якого розміщена у Василівці, закріплено 5765 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 5178 га орної землі. У господарстві вирощують зернові і технічні культури: озиму пшеницю, кукурудзу, соняшник, цукрові буряки. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Колгоспу присвоєно звання господарства високої культури землеробства. За сумлінну працю 78 передовиків артілі відзначені урядовими нагородами.
У селі - середня школа, де навчаються 238 учнів і працюють 20 вчителів. Є клуб на 350 місць, 2 бібліотеки, фельдшерсько-акушерський пункт, 2 магазини.
У колгоспі - 37 комуністів, 44 комсомольці.
Заснована Василівкав 30-х роках XIX століття.
У Василівці наприкінці січня 1918 року встановлено Радянську владу.
У 1922 році в селі створено ТСОЗ «Культурний землероб». 1927 року 14 сімей бідняків об'єднались в артіль «Культурний труд».
102 жителі села під час Великої Вітчизняної війни боролися проти фашистів, 67 з них загинули, 58 - нагороджені орденами і медалями. Уродженка села П. Я. Топор була активною учасницею підпільної групи, яка діяла з 1942 року на території Бобринецького, Витязівського й Устинівського районів. На її могилі споруджено пам'ятник.

Сучасна карта - Василівка