Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Добрянка

ДОБРЯНКА - село, центр сільської Ради, розташоване при впадінні Сухого Ташлика в Синюху, за 15 км на північ від районного центру. Населення -1850 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Костувате і Надійне.
У Добрянці міститься центральна садиба колгоспу ім. Зайковського, за яким закріплено 6769 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 5824 га орної землі. Основний напрям господарства - вирощування зернових культур і м'ясо-молочне тваринництво. Господарство спеціалізується також на вівчарстві. В 1971 році від 100 вівцематок тут одержано по 105 ягнят, настриг вовни на вівцю становив 3,8 кг. З допоміжних галузей розвинуте бджільництво. За успіхи у сільському господарстві 65 колгоспників відзначені урядовими нагородами, комбайнер Г. І. Катіпунга та завідуючий птахофермою О. І. Ворона удостоєні ордена Леніна.
У Добрянці - середня школа, де 23 вчителі навчають і виховують 268 дітей, клуб, бібліотека з фондом 9,8 тис. книг. Функціонують лікарня, аптека, дитячий садок, ветеринарна лікарня. Прокладено 35 км водопроводу. В селі працюють понад 60 спеціалістів з вищою освітою та середньою спеціальною освітою, серед них - заслужений учитель УРСР Е. І. Пирта і заслужений лікар УРСР Ф. Д. Гетьманець, за багаторічну плідну працю нагороджений орденами Леніна і Жовтневої Революції. Він член Республіканського комітету захисту миру, удостоєний золотої медалі «Борцеві за мир».
Дві партійні організації об'єднують 60 комуністів, три комсомольські - 132 члени ВЛКСМ.
Село засноване в першій половині XVIII століття запорізькими козаками.
Радянську владу встановлено наприкінці лютого 1918 року.
Перше колективне господарство «Шлях Добрянки» організоване у 1924 році.
Під час Великої Вітчизняної війни в лавах Червоної Армії билися проти гітлерівців 785 жителів села, 211 з них загинули. В березні 1944 року під час визволення Добрянки від німецько-фашистських загарбників загинув Герой Радянського Союзу підполковник М. В. Зайковський. Його ім'ям трудящі назвали колгосп, па могилі героя споруджено пам'ятник. Встановлено також пам'ятник воїнам-визволителям.
Поблизу Добрянки, за Марковим Яром, знайдено скарб бронзових речей доби бронзи (II тисячоліття до н. ери).

Сучасна карта - Добрянка