Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кам'янече

КАМ'ЯНЕЧЕ - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Кам'янці, за 17 км на захід від районного центру і за 23 км від залізничної станції Тальне. Населення - 2685 чоловік.
У селі міститься центральна садиба колгоспу ім. Калініна, за яким закріплено 5922 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4758 га орної землі. Господарство спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби, вирощує пшеницю, ячмінь, кукурудзу, соняшник, цукрові буряки тощо. 142 трудівники села відзначені нагородами, серед них орденом Леніна - голова правління артілі М. Я. Григоренко, колгоспниця Ф. Т. Дубовенко, орденом Жовтневої Революції - колишній секретар парторганізації К. С. Косов і голова сільської Ради О. О. Зайцев.
У середній школі 40 вчителів навчають 400 учнів. У Кам'янечому працював заслужений учитель УРСР О. Ю. Рожновський. Є будинок культури на 500 місць, при якому діє народний
історико-краєзнавчий музей на громадських засадах, дві бібліотеки з фондом 17 тис. книг, дільнична лікарня, дитсадок, побутові майстерні, 5 магазинів. У двох партійних організаціях села - 68 комуністів, у двох комсомольських - 75 членів ВЛКСМ.
Село засноване на початку XVII ст. 1768 року мешканці села брали участь у Коліївщині. На честь 200-річчя повстання на околиці села, де були кузні гайдамаків, поставлено пам'ятний знак. В лютому 1918 року в Кам'янечому встановлено Радянську владу. Навесні 1920 року у Кам'янечому розміщався штаб Першої Кінної армії. На будинку, де перебував штаб, встановлено меморіальну дошку.
Під час Великої Вітчизняної війни 558 жителів билися проти фашистів на фронтах і відзначені орденами й медалями, 268 з них загинули. За мужність і відвагу в боях під Берліном уродженцю села старшому лейтенанту А. М. Крамаренку присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Під час визволення села у березні 1944 року загинув Герой Радянського Союзу М. С. Лисов із станиці Холмської Краснодарського краю. Йому споруджено пам'ятник, ім'я героя носять піонерська дружина і центральна вулиця села. Встановлено також пам'ятник воїнам-визволителям села від гітлерівських загарбників.
Вихідцями із села є заслужений лікар УРСР М. І. Головко, доктор медичних наук В. М. Хме- лівський, кандидат технічних наук, лауреат Державної премії СРСР, заслужений гірник УРСР П. Д. Поліщук, кандидат сільськогосподарських наук, заслужений агроном УРСР К. П. Швайко, кандидат хімічних наук Я. С. Косматий, кандидат біологічних наук М. Я. Кучеренко, кандидати технічних наук В. М. Дубенюк і С. Я. Свірень, заслужений артист УРСР М. Г. Грисенко.
Біля Кам'янечого виявлено поселення доби бронзи і ранньослов'янської черняхівської культури (II-VI ст. н. е.) та VII-IX століть.

Сучасна карта - Кам'янече