Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Володимиро-Іллінка

ВОЛОДИМИРО-ІЛЛІНКА (до 1925 року - Во- лодіївка) - село, центр сільської Ради, розташоване за 35 км на південний захід від районного центру. Населення - 391 чоловік. Сільраді підпорядковані села Апрелівка і Розтичеве.
У Володимиро-Іллінці міститься центральна садиба колгоспу ім. Щорса, за яким закріплено 4254 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3928 га орної землі. Основні галузі господарства- хліборобство і тваринництво. За сумлінну працю 44 колгоспники нагороджені орденами і медалями, серед них механізатор П. А. Нагірний -орденом Жовтневої Революції.
Працює восьмирічна школа, де 13 вчителів навчають 102 дітей. Є клуб, бібліотека з фондом 7,8 тис. книг, медичний пункт, два магазини, поштове відділення.
У селі - 27 комуністів і 45 комсомольців.
Поселення на цій території виникли в першій половині XIX століття.
Радянську владу в селі встановлено наприкінці лютого 1918 року.
1926 року в селі організовано ТСОЗ «Хвиля», через два роки - ТСОЗ «Світло».
Під час Великої Вітчизняної війни 98 жителів села билися проти фашистів, 78 з них загинули, 32 нагороджені орденами і медалями.
У селі встановлено пам'ятник М. О. Щорсу.