Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Варварівка

ВАРВАРІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Боковій, за 35 км на північний схід від районного центру і за 28 км від залізничної станції Куцівка. Населення - 1730 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Варварівське Друге і Новомосковське.
На території села розміщені центральні садиби колгоспів ім. Кірова і «Заповіт Ілліча», за якими закріплено 10625 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 9173 га орної землі. Основний напрям господарства - хліборобство і тваринництво. За успіхи в сільськогосподарському виробництві нагороджені орденами й медалями 22 жителі села, серед них орденом Леніна - голова колгоспу ім. Кірова Ю. М. Сатановський, механік колгоспу «Заповіт Ілліча» П. Я. Будюк, орденом Жовтневої Революції - комбайнер першого колгоспу М. І. Горинський.
У двох восьмирічних школах 25 вчителів навчають 247 дітей, є бібліотека з фондом 8,9 тис. книг, будинок культури на 300 місць, 3 клуби, З медичні пункти, 2 дитячі садки, майстерня побутового обслуговування, відділення зв'язку, 6 магазинів. Три партійні організації налічують 69 комуністів, 4 комсомольські - 140 членів ВЛКСМ.
Село виникло у 1798 році.
Влітку 1905 року жителі Варварівки виступили з вимогою розподілу поміщицької землі. Розгромили маєток поміщика. Каральна експедиція придушила виступ, понад 20 учасників було заарештовано.
У лютому 1918 року в селі встановлено Радянську владу.
500 жителів Варварівки билися проти фашистів під час Великої Вітчизняної війни, 63 з них відзначені нагородами. У селі споруджено меморіал 223 односельцям, які загинули на фронтах, встановлено 3 пам'ятники і обеліск на братських могилах 886 радянських воїнів-визволителів.

Сучасна карта - Варварівка