Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Солгутове

СОЛГУТОВЕ - село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі Південного Бугу, за 8 км на південь від районного центру і залізничної станції Гайворон. Населення - 1757 чоловік. Сільраді підпорядковане також село Соломія.
У Солгутовому міститься центральна садиба колгоспу «Дружба», за яким закріплено 2972 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2278 га орної землі. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур, розвинуте тваринництво. За самовіддану працю 256 трудівників відзначепі урядовими нагородами. Ордена Леніна удостоєний тракторист П. В. Комайгородський.
Працюють середня школа, де 23 вчителі навчають і виховують 267 дітей, два клуби, чотири бібліотеки з фондом 27 тис. книг, два фельдшерсько-акушерські пункти, два відділення зв'язку, чотири магазини. Створено на громадських засадах історико-краєзнавчий музей і кімнату-музей В. І. Леніна. У Солгутовому налічується 37 комуністів, 72 члени ВЛКСМ.
Засноване село в другій половині XVIII століття.
Радянську владу в Солгутовому встановлено в лютому 1918 року.
Уродженець Солгутового К. Є. Мельник у 1905 році брав участь у повстанні моряків на міноносці «Емир Бухарский» і був засуджений на 20 років каторжних робіт. За героїзм і відвагу, виявлені під час громадянської війни, житель села Г. Г. Сахарний нагороджений орденом Червоного Прапора.
На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 407 жителів села, 279 з них нагороджені орденами і медалями. На братській могилі встановлено пам'ятник з викарбуваними на гранітних плитах прізвищами 187 воїнів-односельців, полеглих у боях за свободу Батьківщини.
Поблизу Солгутового виявлено поселення трипільської (III тисячоліття до н. е.) та ранньо- слов'янської черняхівської (II-VI ст. н. е.) культур. Розкопано також унікальний ранньо- слов'янський металургійний центр VI-VII ст. н. е. із 25 залізоплавильними горнами.

Сучасна карта - Солгутове