Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мала Помічна

МАЛА ПОМІЧНА (до 1912 року - Корпієва, Помічна, Біличева, Рогалева) - село, центр сільської Ради, розташоване за 21 км на південь від районного центру і за 3 км від залізничного роз'їзду Висоцьке. Населення - 813 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Варва- рівка, Висоцьке, Ковалівна, Мала Тимошівка, Новоандріївка, Новоселівка, Піддубне.
У Малій Помічній міститься центральна садиба колгоспу ім. Енгельса, за яким закріплено 2694 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2556 га орної землі. Господарство спеціалізується на птахівництві. Розвинуте також хліборобство і м'ясо-молочне тваринництво. Споруджено птахофабрику. У селі знаходиться центральна садиба радгоспу «Більшовик», який займається вирощуванням зернових і технічних культур, насіння цукрових буряків, виробництвом м'яса і молока. З допоміжних підприємств діють ремонтна майстерня районного об'єднання «Сільгосптехніки», млин. 26 трудівників відзначені нагородами, серед них ланкова Н. А. Марченко і комбайнер Д. М. Отян удостоєні ордена Леніна.
В селі є середня школа, де 26 вчителів навчають 339 дітей, консультаційний пункт заочної середньої школи, будинок культури на 400 місць, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, майстерня побутового обслуговування, 3 магазини. Тут працює 51 комуніст. Дві комсомольські організації налічують 55 членів ВЛКСМ.
Засноване село в кінці XVIII століття.
У лютому 1918 року в селі встановлено Радянську владу.
1927 року організована сільськогосподарська артіль «Дружна сім'я». У березні 1935 року в Малій Помічній засновано машинно-тракторну станцію. 1939 року 13 передових механізаторів були занесені до Почесної книги Всесоюзної сільськогосподарської виставки. В 1956-1957 рр. учасник Виставки колгосп ім. Енгельса нагороджений срібною медаллю.
119 жителів воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 83 з них відзначені нагородами, 37 загинули. У селі встановлено пам'ятник полеглим воїнам-визволителям.

Сучасна карта - Мала Помічна