Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Сотницька Балка

СОТНИЦЬКА БАЛКА (до 1892 року - хутір Сотницький) - село, центр сільської Ради, розташоване понад балкою Сотницькою, за 2І км на південний схід від районного центру і залізничної станції Новоукраїнка. Населення - 183 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Анрелівка, Воронівка, Єгорівка, Схід, Улянівка, Явдокимівка.
У Сотницькій Балці міститься бригада колгоспу ім. Кірова, центральна садиба якого - у Воронівці. За господарством закріплено 4973 га сільгоспугідь, з них 4499 га орної землі. Провідними культурами у рільництві є пшениця, кукурудза, цукрові буряки, соняшник. Розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напряму. За успіхи у сільському господарстві 13 трудівників відзначені урядовими нагородами.
Є клуб, бібліотека з фондом 7,8 тис. книг, фельдшерський пункт, дитячі ясла, 3 магазипи, відділення зв'язку. У колгоспній парторганіза- ції 41 комуніст, у комсомольській - 45 юнаків і дівчат.
Село засноване в 60-х роках XIX ст. переселенцями з Плетеного Ташлика, Мар'янополи
У лютому 1918 року в Сотницькій Балці встановлено Радянську владу. У 30-х роках успіхами у сільськогосподарському виробництві уславилась артіль «Червона зірка» (с. Єгорівка) - одне з кращих господарств республіки. 1940 року за досягнення у розвитку насіннєвого господарства артіль нагороджена орденом «Знак Пошани», премійована вантажним і легковим автомобілями, мотоциклом.
57 жителів Сотницької Балки брали участь у боротьбі проти фашистів під час Великої Вітчизняної війни, 35 з них загинули, 50 пагоро- джені орденами н медалями. Споруджено пам'ятник воїнам-визволителям села.

Сучасна карта - Сотницька Балка